Pinned Foruma noteikumu un brīdinājumu skaidrojums

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
    Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time.

Ikariam team

• Foruma noteikumu un brīdinājumu skaidrojums

Beidzot kopā ar foruma komandu esmu izveidojis plašāku foruma noteikumu skaidrojumu, kā arī ir pēc iespējas sīkāk minēti un izskaidroti iespējamie sodi par to pārkāpumiem - Foruma noteikumu un brīdinājumu skaidrojums.

Tāpat kā spēlē, arī forumā ir savi - vispārīgie - noteikumi, kas kopā ar atsevišķu sadaļu specifiskajiem noteikumiem ir jāievēro katram foruma lietotājam. Ja noteikumi tiek pārkāpti, tad foruma moderatoriem ir dažādi veidi, kā to sodīt - ir iespējams aizrādīt, brīdināt, rediģēt tekstu un izņemt ievietoto materiālu, tāpat arī ir iespējams uz laiku bloķēt foruma kontu, tādējādi liedzot no tā sūtīt/saņemt privātas ziņas, veidot tēmas/ierakstus u.c. darbības.

Šo tēmu izveidoju, lai foruma lietotāji varētu uzdot sev neskaidros jautājumus, kas nav minēti skaidrojumos, kā arī, lai izteiktu priekšlikumus, kas būtu jāmaina/jāuzlabo. Galu galā - gan foruma lietotājiem, gan pašiem moderatoriem būs vieglāk sastrādāties un veidot patīkamāku vidi, ja būs pēc iespējas skaidrāki noteikumi un zināmā kārtība, kas ir jāievēro, uzturoties šeit.

Šajā tēmā AZLIEGTS jautāt par sava vai cita foruma lietotāja brīdinājumiem vai konta bloķēšanu un tās iemesliem, šādi jautājumi ir apspriežami tikai ar konkrēto foruma moderatoru! Ja tas netiks ievērots, sekos brīdinājums!
      Agrāk es domāju, ka daži cilvēki ir stulbi....tagad droši zinu - lielākā daļa cilvēces patiešām tādi ir. Kad beidzot būs apokalipse?

The post was edited 2 times, last by Andžejs ().

• Radās viens jautājums. Nav noslēpums, ka savstarpējās sarunās tiek lietoti ne tikai niki, bet arī to saīsinājumi. Ir paredzēts brīdinājums par Tīša lietotājvārdu, alianses nosaukumu vai tagu izkropļošana. Tātad - vai rakstot ziņu man ir jālieto spēlētāja pilns niks, jeb varu tomēr atmest visus tos ciparus aiz burtiem, pārveidot niku latviskākā izrunā. Citādi dažkārt niki ir tādi, ka pareizi uzrakstīt var tikai ar copy-paste palīdzību.
      Neatkarīgi no tā, cik reižu tiek apgalvots, ka meli ir meli, paliks noteikts procents cilvēku, kuri uzskatīs, ka tā ir patiesība.
    • vispār būtu ieteikumus nevis izskaidrot esošos noteikumus, bet pilnvērtīgi papildināt viņus, lai nav jāsoda par mistiski izdomātiem iemesliem. ;)

un man arī interesē kā ar tiem l.vārdiem ir? drīkst niku izlocīt mīļvārdiņā, vai nē?
    • wow, kā tad te neviens nav neko atbildējs...

@slaists
      Principā atkarīgs no katra spēlētāja. Ja pļāpā ar draugiem, vai cilvēkiem par ko zini, ka viņi neapvainosies, ja nosauksi zelta muti par zm piemēram, protams nekas slikts nebūs.
      Bet protams lietotāji var prasīt, lai niku izmanto pareizi. Ja niks būs Draxo12345 bet lietosi tikai Draxo un Draxo apvainosies un noziņos ierakstu, no sākuma niks tiks izlabots uz precīzu un uzrakstīts brīdinājums postā. Ja neievērosi to, un arī turpmāk necienīsi lietotāja vēlmes, tad būs jau brīdinājums. Vārdu sakot - katrs gadījums ir individuāls. Un principā lietotājam ir tiesības prasīt, lai raksti niku tieši tā kā viņš to sev ir izdomājis.

@Echo
      Mums ir ļoti nepaveicies un latviešu valodā vārdus var un reizēm vajag locīt (Angļu valoda šajā gadījumā daudz pateicīgāka).. Bet arī šajā gadījumā darbojas tas pats princips, ja lietotājs pats nesūdzas locīšana ir pieļaujama un tā vienkārši ieraugot locījumu nekas netiks darīts. Bet ja zelta mute apvainosies, ka viņš par zelta mutīti nosaukts, vari tikt sodīts.
    • zelta mute wrote:

wow, kā tad te neviens nav neko atbildējs...
      Bet arī šajā gadījumā darbojas tas pats princips, ja lietotājs pats nesūdzas locīšana ir pieļaujama un tā vienkārši ieraugot locījumu nekas netiks darīts.

ū, tātad sanāca, ka tas lietotājs pats sūdzējās, kaut man tika teikts pavisam savādāk?

mēģināsu atcerēties "Ne viņam, bet gan kādam no malas tas likās aizskaroši.." vai kaut kā tā.. tiešām vairs neatceros. vienvārdsakot, man tika melots? :)
    • .....Beidzot kopā ar foruma komandu esmu izveidojis plašāku foruma noteikumu skaidrojumu....

Interesanti zināt - kā tik pēkšķi un negaidīti tā apgaismība tapa?
      Bet tā jau tas ir! Ezis ir lepns dzīvnieks - kamēr tam ar kāju neiespersi, tikmēr tas maita nelidos! (pilot)
    • Indigo wrote:

Nu re ku feini! Varat takšu, kad gribam!!!
      Tagad viena daļa kļūst skaidrāka pa skaidru. Liels paldies par to! (rose)
      Un kurš ir teicis, kad mērķis neattaisno līdzekļus...

Indigo wrote:

Interesanti zināt - kā tik pēkšķi un negaidīti tā apgaismība tapa?
      Bet tā jau tas ir! Ezis ir lepns dzīvnieks - kamēr tam ar kāju neiespersi, tikmēr tas maita nelidos!

Izskatās, ka kāds Tev arī ir iespēris :huh:
      Mana pirmā Ikariam kauja
    • Vēlētos visiem atgādināt šīs tēmas izveidošanas mērķi un pie tā arī pieturēties.

Draxo wrote:

Šo tēmu izveidoju, lai foruma lietotāji varētu uzdot sev neskaidros jautājumus, kas nav minēti skaidrojumos, kā arī, lai izteiktu priekšlikumus, kas būtu jāmaina/jāuzlabo. Galu galā - gan foruma lietotājiem, gan pašiem moderatoriem būs vieglāk sastrādāties un veidot patīkamāku vidi, ja būs pēc iespējas skaidrāki noteikumi un zināmā kārtība, kas ir jāievēro, uzturoties šeit.
    • Echo wrote:

zelta mute wrote:

wow, kā tad te neviens nav neko atbildējs...
      Bet arī šajā gadījumā darbojas tas pats princips, ja lietotājs pats nesūdzas locīšana ir pieļaujama un tā vienkārši ieraugot locījumu nekas netiks darīts.

ū, tātad sanāca, ka tas lietotājs pats sūdzējās, kaut man tika teikts pavisam savādāk?

mēģināsu atcerēties "Ne viņam, bet gan kādam no malas tas likās aizskaroši.." vai kaut kā tā.. tiešām vairs neatceros. vienvārdsakot, man tika melots? :)

Nu te jau sākas runa par konkrētiem gadījumiem un tādi te netiks apspriesti. Bet vispārīgi skatoties - protams, ka arī sūdzības no malas tiek ņemtas vērā un ja kāds manu draugu Echo nosauks par Ekucīti var dabūt pērienu arī bez tavas sūdzības.

Un paldies Indigo par milzīgo ieguldījumu šīs sadaļas tapšanā :friend:
    • Varbut tad pie noteikumiem strikti atrakstiit to, savaadaak tikko kaa saak runaat par kaadu konkreetu gadiijumu moderators izdomaa ka tomeer ir savaadaak..Tas jau ir komiski, nosauksu echo par par echooo( . ) ( . ),
      kaadam liksies ka tas ir smags apvainojums-nozinos un mods novaarnos, tai pasaa laikaa echo tas neskiet kaa apvainojums.

Varbuut tomer vajadzetu atstaat, lai pats zino ja aizvainoja?
      Lai nebuutu taa ka tagad vajag kko izdomaat, lai no vecajiem kasjakiem tiktu valaa. Runa ir par "konkreeto gadiijumu" ko echo aprakstiija.
    • zelta mute, neesmu tev nekāds draugs.
      otrkārt, tu pirmīt teici,

tagad jau mal citu operu
      Bet vispārīgi skatoties - protams, ka arī sūdzības no malas tiek ņemtas vērā un ja kāds manu draugu Echo nosauks par Ekucīti var dabūt pērienu arī bez tavas sūdzības.

kāda mārrutka pēc tev būtu jāizlemj kaut kas manā vietā? varbūt arī vari manā vietā pašu spēli paspēlēt? ?(
    • Un paldies Indigo par milzīgo ieguldījumu šīs sadaļas tapšanā :friend:

Ko tad es? Es jau neko! Noliku pareizajā leņķī un nedaudz pagrūdu vajadzīgajā virzienā. Visu lielo darbu takš izdarījāt Jūs - "Komanda", jeb precīzāk, to izdarīja Draxo vienas nakts laikā, kuram Forums - nav prioritāte! Bet tas jau tikai tā! Tā tāda neliela viela pārdomām priekš zaļās krāsas Dieviem.
    • Jei, sen nebija sanākusi diskusija ar nedraugu Echo un nedraugu King_Arthur.

Nē, es neizlemju tavā vieta. TU esi izlēmis, ka gribi būt Echo, es tikai uzraudzīšu, lai tiešam visi tā arī tevi sauktu. Ja King_Arthur dabūs brīdinajumu tevi ne tā nosaucot, droši raksti, ka tu viņam atļauj saukt sevi kaut par "rabarberu rausi" manis pēc, gan jau brīdinājumu noņems (ja vien nebūs kaut kas tāds, ko forumā nevar ļaut rakstīt). Tāds gadījums gan ne reiz vēl nav bijis cik man zināms, ka kāds sūdzētos par to, ka niks uz pareizu izlabots.

Tas, ka tikai paša ziņošana tiek ņemta vērā jau nu gan nebūs pareizi. Tad jau kāds cits tavs nedraugs ko esi ignore listē ielicis visu laiku par tevi ņirgāsies visādi niku ķēmojot un tu par to tā arī nekad neuzzināsi. Diez vai tā būtu labāk.

Vārdu sakot - niks ir, lai to rakstītu pareizi. Ja es lasīšu un būs vienkārši locījums, mazais vai lielais burts sajaukts, kāds cipars vai simbols pie nika aizmirsts vai par daudz, garš niks saīsināts, kāds typo sanācis nebūtisks u.t.t man būs vienalga (izņemot ja tēmā iepriekš jau ir bijuši gadījumi un par to jau ir kāds sūdzejies). Ja kāds cits (jebkurs izņemot mani) lasīs un noziņos, izlabošu uz pareizu. Ja locīšana un ziņošana atkārtosies, saņemsi brīdinājumu. Ja locīsi vai pārveidosi tā, ka vārds kļūst apvainojošs vai pavisam citāds sanāk nez kāpēc tad dabūsi brīdinājumu.

Ar vārdu "es" un "man" protams šeit ne tikai par mani runa bet par moderēšanu vispār
    • paklau, dēls, izdomā kurā pusē no sākuma būsi, apspried visus attaisnojumus jau iepriekš, lai nesanāk lēkāt pa frontēm pēc izdevības. dzīvē tādu ieradumu slikti vērtē.

bez tam, nesaprotu kādu mistisku sistēmu jūs te veidojiet. ja kāds, kuru ignorējis esmu es, būs mani nosaucis par ekhucīti, vai neEcho, vai Echō, tad protams, ka man tas liksies kā aizvainojums, lama un vel sazin kāds noniecinājums. bet ja to izdaris neignorēts cilvēks, tad es to par varu uztvert kā komplimentu, vienvārdsakot man tas ir vienalga. kāds šeit algoritms darbojas jūsu sistēmai? novaŗno visus, tad viņi čupām veļas, lai sameklētu, kur man atrakstīt- pastkaste mna, būtībā, atslēgta. tad es eju skatos visus tos postus, tērēju savu dārgo laiku tik dēļ viena moderātora, kuram deguns debesīs, un vel beigās rakstu viņam, ka tur un tur, tur un tur tas nav apvainojums, tas cilvēks ir netaisni sodīts. nu wtf? gribu redzēt kurš tas Hitlers šajā koncertrācijas nomentnē ir.
    • Ok, iesūti man savu ignorēto cilvēku listi, lai varu speciāli tavus gadījumus izskatīt. Ja King_Arthur tevi par "spEcholatoru" nosauks, neko nedarīšu kamēr PATS personīgi neziņosi, ja kāds XXX, kas būs tavā ignor listē, tad sodīšu.

Bet runājot par pārējiem nikiem, joprojām tie paši noteikumi ir, ko jau 2x pateicu šķiet.

* ja tas ir saīsinājums, neprecizitāte, whatevers - ir taču tikai normāli, ka sarunājoties (sarakstoties) cilvēki lieto saīsinājumus, pieļauj kļūdiņas un tamlīdzīgi. Normālos apstākļos mods lasot neko nedarīs un parasti arī lietotāji pret atmestu ciparu kombināciju no nika nedusmojas.
      * ja kāds tomēr izrādīs pretenzijas, pret šo novirzi no patiesā nika, tad arī attiecīgas darbības tiks veiktas.

Pie tam atvainojos, ļoti sanāca ieciklēties uz Echo - vārdu, kas pēc LV gramatikas likumiem nelokās, tikai pārveidojas par kaut ko dīvainu (Echu Echoā vai ej nu sazin kas tur vēl). Ir jau arī parasti latviešu vārdi kā Jānis. Rakstīt Jāņa Jānim un Jāni protams ka ir atļauts, ja gramatikas likumi to prasa. Tas pats attiecas arī uz alianšu nosaukumiem. Ja ir alianse Skapis, tad rakstīt Skapim Skapī u.t.t protams var un pat vajag.
    • ir taču tikai normāli, ka sarunājoties (sarakstoties) cilvēki lieto saīsinājumus,

pārlasi šo velreiz un velreiz, un velreiz, un velreiz un vel pāris reizes.

kad būsi izlasījis padsmit reizes to-
      Display Spoiler
      kā ari mēdz lietot locījumus atbilstoši teksta kontekstam, situācijai

ignorēto liste, ko lūdzi-

Aivis
      Akmens Vecie
      andza
      bulbozaurs
      dragoo-
      minhauzens
      Mondevārius
      skrpsts
      Stiepnis
    • Ierakstu veikšana bloķēta lietotāja vietā
      Aizliegts forumā veidot tēmas un ierakstus cita - bloķēta lietotāju vietā. Tāpat nav atļauta konta dalīšana cilvēkiem, kuri forumā ir bloķēti.
      Soda veids - brīdinājums (atsevišķos gadījumos iespējama konta bloķēšana)

Kados gadiijumos driikst postot blokeetaa vietaa un kados ne?
    • Kāpēc šādi jautājumi neradās kāpostgalvas ēras laikā? Jo tad dažam labam no šiem nemiera cēlājiem bij viena vieta jābučo. (wonder)
      Iepriekš ecējās uz Laaa, tagad ņem Draxo priekšā? Zemiski no jūsu puses.

King_Arthur, tev vispār nepienāktos šeit forumā atrasties, kur nu vēl te kaut ko ironiski no komandas pieprasīt. Diez vai kāds vēl noteikumus šeit vairāk par tevi ir pārkāpis, lai tavu viedokli vispār te kāds cienītu un par pilnu ņemtu.

Noteikumu skaidrojumam absolūti nav nekādas vainas. Kad bij plikas frāzes noteikumos, tad neviens pretenzijas necēla un nemēģināja ko darīt. Vieglāk jau kritizēt, īpaši jau tev.