Pinned Biežāk uzdotie jautājumi par spēli

• Pamācība

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
    Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time.

Ikariam team

• Biežāk uzdotie jautājumi par spēli

J: Kāpēc pilsētām ir dažādas krāsas?
      A: Tavas pilsētas ir zilas
      Alianses biedru pilsētas - zaļas
      Pilsētas, ar kurām noslēgts garnizona līgums - dzeltenas
      Visas pārējās - sarkanas

J: Ko nozīmē degošās pilsētas un kuģi salas skatā?
      A: Degoša pilsēta nozīmē, ka šajā pilsētā šobrīd notiek sauszemes kauja
      1 kuģis pie pilsētas nozīmē, ka šīs pilsētas ostu šobrīd kāds ir bloķējis (uzbīdot peli uz kuģa uzzināsi kas)
      2 kuģi kas savā starpā kaujas - šajā pilsētā šobrīd notiek jūras kauja
      Iesprausts karodziņš blakus pilsētai - pilsētu kāds ir okupējis (uzbīdi peli uz karodziņa, lai uzzinātu kas)
      Degošās pilsētas un ostas iespējams redzēt tikai uz tām salām, kur ir paša pilsētas, vai arī uz tām, kur noslēgts garnizons (vienalga, alianses jeb paša).

J: Kāpēc es nevaru aizsūtīt resursus tālāk par pāris salām?
      A: Sākot spēlēt resursus var sūtīt tikai 1 arhipelāga (salu grupa, ko aptver ūdens) robežās. Tālāk resursus varēsi sūtīt pēc tam, kad būsi izpētījis zinātni "Ekspansija"

J: Kā pasargāties no korupcijas?
      A:Korupciju samazina Gubernatora rezidence. Tāda jāceļ katrā jaunā kolonijā. Kad Gubernatora rezidences līmenis = pils līmeni galvaspilsētā, tad konkrētajā kolonijā korupcija būs novērsta. Korupciju aprēķina pēc sekojošas formulas ([Gubernatora Rezidences lvl] +1)/[pilsētu skaits]*100%

J: Kas ir kulturālie dārgumi un kā tādus muzejā iegūt?
      A: Kulturālie dārgumi ir viens no veidiem, kā uzlabot apmierinātību pilsētās. Katrs muzeja līmenisl dod iespēju noslēgt 1 kulturālo vērtību līgumu ar kādu citu spēlētāju, pietam ar katru spēlētāju var noslēgt tikai 1 līgumu. Pēc tam kad būsi uzcēlis muzeju, izvēlies iespēju sūtīt vēstuli citam spēlētajam, kam arī ir kāda brīva vieta kulturālajam līgumam. Vēstules tēmā norādi "Nosūtīt kulturālā līguma pieprasījumu ". Spēlētājs saņems piedāvājumu noslēgt līgumu, un, ja viņš vēlēsies, apstiprinās to.
      :!: Atceries: Uzbrūkot spēlētājam, ar ko noslēgts šis līgums, tavi iedzīvotāji būs ļoti neapmierināti.

J: Ko dod atpūtas režīms?
      A: Atpūtas režīmā visi procesi tavā kontā apstājas un arī pretinieki nevar tevi izlaupīt vai okupēt. Konts tiek apstādināts. Šo iespēju parasti izmanto tad, ja zināms, ka ilgāku laiku nevarēsi pieslēgties spēlei. Šādi tu vari pasargāt savus resursus un armiju prombūtnes laikā. Atpūtas režīmā var pavadīt līdz pat 30 dienām. Pēc atpūtas režīms automātiski beidzas un ja vēl joprojām neielogojies kontā, tas kļūst neaktīvs un beigās arī tiek dzēsts.
      Atpūtas režīmu izslēdz vienkārši ielogojoties kontā.
      :!: Atceries: Atpūtā būs jāpavada vismaz 48h. Ātrāk atpakaļ spēlē netiksi.

J: Kā var veidot alianses ārējo lapu ar zīmējumiem un krāsainiem vārdiem?
      A: Ārējo (un arī iekšējo) alianses lapu var veidot izmantojot BB kodus. Par tiem sīkāk var izlasīt šeit: Kā noformēt alianses lapu

J: Vai ir atļauts spēlēt ar vairākiem kontiem no vienas IP adreses?
      A: Jā, pašreizējie spēles noteikumi paredz, ka viena persona drīkst spēlēt ar 1- 10 kontiem, starp kuriem savstarpēji jāpieprasa un jāapstiprina spēlē integrētā IP dalīšana. Tas pats jādara arī, ja no vienas IP spēlē vairāki cilvēki.
      IP dalīšanu iespējams noslēgt, diplomātijas padomdevējā izvēloties iespēju „Piedāvāt IP dalīšanu/ kontu sasaistīšanu”.

J: Kā iespējams ievākt vīnu un ja var arī citus resursus - ja manai salai ir vīna resurss?
      A: Ikariam spēlē bez kokmateriāliem, ko iegūst uz katras no salām, ir arī 4 luksuss resursi - vīns, marmors, kristāls un sērs. Katru no tiem var iegūt tikai uz noteiktas salas. Ja atrodaties uz vīna salas, dodieties uz salas skatu, tur bez kokzāģētavas redzēsiet arī vīna dārzu. Tur nodarbinot strādniekus varat iegūt vīnu.
      :!: Atceries: Lai sāktu iegūt un izmantot jebkuru no luksuss resursiem, jābūt izpētītai zinātnei "Bagātība"

J: Kas jādara, lai palielinātu spiegu noķeršanas % ?
      A: Spiegu noķeršanas % vari palielināt ceļot lielāku paslēptuvi un rekrūtējot pēc iespējas vairāk spiegu.
      :!: Atceries: Palielinot rātsnamu noķeršanas % samazināsies. Reizē ar rātsnamu jāpalielina arī paslēptuve, lai saglabātu lielu noķeršanas iespēju.

J: Man nekas nedarbojas. Neko nevaru uzcelt.
      A: Lai kaut ko uzceltu, vajadzīgs noteikts daudzums resursus. Pārliecinies, vai tev tas ir pietiekošs. Kā arī vienā pilsētā vienlaicīgi var celt tikai 1 ēku.

J: Kad un kā var pielietot Okupācija?
      A: Pēc pētniecības "Aplenkums" izpētīšanas, sūtot armiju uz pretinieka pilsētu varēsi izvēlēties opciju "Okupēt". Tad tava armija ierodoties pilsētā un uzvarot, varēs izmantot šo pilsētu kā savu bāzi tālākām darbībām.
      :!: Atceries: Arī par atrašanos okupētā pilsētā, savai armijai tu maksā dubultu uzturēšanu.
      :!: Atceries: Laupot citus, kā bāzes pilsētu izmantojot okupētu pilsētu, 10% no laupījuma paliks pilsētas īpašniekam.

J: Kā nojaukt savu koloniju?
      A: Izvēlies koloniju, ko vēlies nojaukt, atver rātsnamu. Kreisajā malā būs redzama poga "pamest koloniju". Galvaspilsētu nevar nojaukt. Ja tomēr vēlaties atbrīvoties no savas galvaspilsētas, vispirms par tādu pasludiniet citu koloniju.
      :!: Atceries: Visi pilsētā esošie resursi neatgriezeniski pazudīs līdz ar pilsētas nojaukšanas

J: Kur var nomainīt pilsētas nosaukumu?
      A: Atverot pilsētas rātsnamu, augšējā malā ir redzama poga "pārsaukt".

J: Ko nozīmē palmas attēls pirms nosaukuma, ieejot salas kartē?
      A: Tas nozīmē, ka konts atrodas atpūtas režīmā.

J: Ko nozīmē burti (a) un (n) aiz nosaukuma, ieejot salas kartē?
      A: (a) apzīmē atpūtas režīmu. (n) - neaktīvos lietotājus.

J: Es piereģistrējos, bet mani nelaiž spēlē - kāpēc?
      A: Pārliecinies, ka esi izvēlējies pareizo pasauli, ka pareizi ievadi lietotājvārdu un paroli. Ja esi aizmirsis paroli, to iespējams atgūt spiežot pogu "Aizmirsāt paroli?" kas atrodas tieši zem ielogošanās loga.

J: Kāpēc ieejot raktuvēs dažiem spēlētājiem tur strādā vairāk strādnieku nekā es varu uzlikt strādāt?
      A: Iespējams tev nav brīvu iedzīvotāju, ko nodarbināt raktuvēs. Ja ir brīvi, tas nozīmē, ka citi spēlētāji izmanto "palīdzīgās rokas", lai vāktu resursus. Šāda iespēja parādās pēc pētniecības "palīdzīgās rokas" izpētīšanas.

J: Kāpēc man visās raktuvēs parādās sarkans pie izvēles, cik daudz strādniekiem likt strādāt.
      A: Tas nozīmē, ka esi izpētījis pētniecību "palīdzīgās rokas". Tu vari nodarbināt raktuvēs vairāk strādniekus, taču viņi nebūs tik efektīvi, kā parastie strādnieki. Sarkanā izvēles daļa norāda, ka šie strādnieki nebūs tik efektīvi, zilā daļa - parastos strādniekus Sīkāk par šo tēmu var izlasīt šeit

J: Kāpēc man pilsētā samazinās iedzīvotāju pieaugums?
      A: Iedzīvotāju pieaugums atkarīgs no iedzīvotāju apmierinātības. Tā savukārt - no iedzīvotāju skaita. Līdz ar to jo vairāk cilvēku ir tavā pilsētā, jo mazāka apmierinātība tev būs, kā rezultātā pieaugums samazināsies.

J: Vai to var kā uzlabot?
      A: Pieaugumu galvenokārt palielina izmantojot muzejus (kulturālie līgumi) un krogus (pasniedzot vīnu). Dažas pētniecības arī palielina iedzīvotāju apmierinātību un līdz ar to pieaugumu.

J: Kāpēc mana armija mani pamet?
      A: Tas nozīmē, ka tev beidzies zelts, ko maksāt armijai par uzturēšanu.

J: Kāpēc forumā banus publiski neapspriež?
      A: Jo, tādas tēmas pārpildītu forumu un tas bremzēs foruma ātrumu un tēmu sadaļās būs kaudzēm tēmu ar jautājumu "kāpēc man bans" un kāda svarīga tēma tajā kaudzē var pazust. Bez tam, informāciju par tavu banu drīkst atklāt vienīgi tev, un citiem foruma lietotājiem par to nekas nedrīkst būt zināms, tāpēc šādas lietas kārto individuāli, nevis publiski.

J: Kāpēc es nedrīkstu forumā publicēt privātās un alianses vēstules?
      A: Tāpēc ka, pirmkārt, padomā par ētikas un morāles normām, otrkārt, citiem nav jālasa un jāzina privātās sarakstes, un treškārt, vai tu savus personīgos datus publicētu publiski?

J: Ja man kolonijā cilvēku skaits ir sasniedzis maksimumu, tad populācija stāvēs uz vietas un nemainīsies?
      A: Tajā pilsētā jā. Vienīgi mainoties apstākļiem, (piemēram, beidzas vīns), tā var sākt atkal samazināties. Maksimālo populācijas limitu var palielināt uzlabojot rātsnamu.

J: Kā lauzt miera līgumu?
      A: To var darīt tikai Diplomāts. Atverot vēstniecību kreisajā malā viņam ir iespēja pārskatīt alianses līgumus. Tur tad arī var redzēt visus, kas noslēgti, un lauzt nevajadzīgos.

J: Kāpēc spēlē pulkstenis ir par vienu stundu atpakaļ, un kā to var izmainīt?
      A: To nevar izmainīt. Spēles pulkstenis rāda servera, kurš atrodas Vācijā, laiku. Tas atrodas GTM +1 laika joslā līdz ar to atpaliek no LV laika par 1 stundu.

J: Kas ir rīcības punkti un ko viņi dod?
      A: Katrs rīcības punkts ļauj tev veikt 1 kustību ar armiju floti vai transporta kuģiem. Jo lielāks rātsnams, jo vairāk rīcības punktu tev būs. Ja rīcības punkti beidzās, nevarēsi veikt nekādas kustības no šīs pilsētas. Rīcības punkti katram lietotajam tiek skaitīti atseviški, līdz ar to tavi biedri, kas izvietojas tavā pilsēta, nekādā mērā neietekmē tavus rīcības punktus.

The post was edited 2 times, last by Andžejs ().

• Jautājumi par spēles pamatiem

Celtnes, Kokmateriāls un Populācija

J: Kā es varu būvēt ēkas?
      A: Uzspiediet uz brīvas būvēšanas vietas pilsētā, tad jūs saņemsiet sarakstu ar celtnēm, kuras jūs varat būvēt. Jūsu pilsētā ir 3 īpašas vietas - divas ar zilajiem karogiem, kuras ir paredzētas ostai un kuģu būvētavai,viena ar dzeltenu karogu - mūrim. Vēl arī viena papildus vieta, kura kļūs pieejama, kad attīstiesiet "Birokrātiju".

J: Kā es varu iegūt kokmateriālus?
      A: Pārvietojaties uz salas skatu un izvēlaties kokzāģētavu. Ar slīdņa palīdzību izvēlaties, cik daudz strādnieku strādās kokzāģētavā, vai arī ierakstiet tam paredzētajā lodziņā precīzu skaitu.

J: Kā es varu iegūt luksusa resursus?
      A: Jūs varat iegūt luksusa preces tikai pēc zinātnes "Bagātība" izpētīšanas. Luksusa preču iegūšana ir tieši tāda pati kā kokmateriāliem.

J: Kā var palielināt iedzīvotāju skaitu pilsētā?
      A: Jūsu pilsētas iedzīvotāju līmenis aug pats. Jūs varat mainīt tikai apmierinātības līmeni, kas ietekmēs pieauguma tempus

Transports, Pētniecība un kareivji

J: Kā es varu transportēt resursus no vienas pilsētas uz otru?
      A: Izvēlieties mērķi salas skatā. Pēc tam no kreisās izvēlnes izvelieties transp. resursus. Jums parādīsies liste, kur jūs varēsiet izvēlēties, cik daudz resursu jūs gribat sūtīt. Varat atvērt arī ostu pilsētā, no kuras vēlaties transportēt resursus, izvēlēties mērķa pilsētu, un norādīt resursu skaitu.
      :!: Atceries: Tev ir vajadzīgi tirdzniecības kuģi. Jūs tos varat nopirkt ostā.

J: Kā es varu veikt atklājumus?
      A: Tik līdz jūs esat uzbūvējuši akadēmiju, atveriet to, un lieciet zinātniekiem strādāt. Katrs zinātnieks stundā saražos 1 zinātnes punktu. Kad būsiet sakrājis pietiekami, ejiet uz pētniecības pārskatu, un izvēlieties zinātni, ko vēlaties atklāt.

J: Kāpēc mani atklājumi norisinās tik ilgi?
      A: Jums ir vajadzīgi vairāk zinātnieki akadēmijās. Lai pievienotu vairāk pētnieku, ejiet uz akadēmiju un uzlieciet cik zinātniekus jūs gribat. Pēc dažu zinātņu atklāšanas zinātnieki spēs saražot vairāk kā 1 zinātnes punktu stundā.

Kara kuģi un Kaujas

J: Kā es varu būvēt kara kuģus?
      A: Jums vispirms ir jāuzbūvē kuģu būvētava. Tur jūs varēsiet celt kuģus.

J: Kā es varu aizstāvēt savu pilsētu?
      A: Kamēr jūsu pilsētā ir kareivji, tā automātiski tiks aizsargāta.

J: Vai es varu pazaudēt savu pilsētu?
      A: Nē. Ļaunākais, kas var notikt, jūsu pilsētu var okupēt uz noteiktu laiku vai nolaupīt tajā esošos resursus

J: Kā es varu uzbrukt citai pilsētai?
      A: Izvēlieties savu pilsētu, kurā ir novietoti kareivji, pēc tam izvelieties salas skatu un iezīmējiet savu mērķi, Pēc tam kreisajā pusē nospiediet "izlaupīt". Jums parādīsiet izvēlne, kur jūs varēsiet izvēlēties cik daudz kareivju jūs vēlaties sūtīt uzbrukumā.

J: Kāpēc mani kareivji izlaupa tik maz resursu?
      A: Iespējams pretiniekam, kam uzbrūkat, nemaz nav vairāk resursu. Tāpat iespējams, ka viņa noliktavas līmenis ir augsts (tas palielina drošo resursu skaitu, ko nevienam nav iespējams nolaupīt). Visbeidzot, jūs nevarat nolaupīt vairāk, kā ietilpst jūsu kuģos. Kad dodieties uzbrukumā varat noradīt cik transporta kuģus vēlaties ņemt līdzi.

Alianses un Pilsētas

J: Palīdziet! Mani iedzīvotāji ir nelaimīgi!
      A: Jūs varat uzlabot apmierinātības līmeni slēdzot kulturālo vērtību līgumus ar citiem, vai arī būvējot krodziņus un servējot vīnu tur. Dažas pētniecības arī paaugstina apmierinātību.

J: Palīdziet! Man trūkst zelta!
      A: Zinātnieki, kareivji un kara kuģi prasa uzturēšanas naudu. Lai jūsu zelts neietu zudumā akurāti izpētiet armiju un pētniekus, cik jūs varat atļauties.

J: Kā es varu izveidot jaunas pilsētas?
      A: Tiklīdz jūs attīstīsiet "Ekspansiju", jums ir jāuzceļ pils. Katrs pils līmenis ļauj jums uzbūvēt jaunu koloniju. Lai būvēt jaunu koloniju jums ir jāsavāc 1.250 Kokmateriālu, 12`000 Zelta un 40 iedzīvotāju jaunajai kolonijai, kā arī 5 tirdzniecības kuģi, kas to varēs pārvadāt. Tiklīdz jūs esat visu nepieciešamo savākuši, dodieties uz salas karti un uzspiediet uz kādu brīvu vietu salā(dzeltenie karogi)

J: Kā es varu izveidot aliansi?
      A: Jums ir nepieciešams uzbūvēt vēstniecību.
    • J: Ko iesākt, ja alianses līderis ir kļuvis neaktīvs vai arī nobloķēts uz mūžu?
      A: Kādam no pārējās alianses vadības (iekšlietu ministram, ģenerālim vai diplomātam) ir jāuzraksta biļeti un jāpalūdz pārlikt līdera amatu izvēlētam spēlētājam.

J: Alianses biedrs ir kļuvis neaktīvs (piemēram - dažādu iemeslu dēļ netiek pie interneta), bet mēs negribam, lai konts izdzēšas - ko iesākt?
      A: Kādam no alianses vadības ir jāuzraksta biļete un jāpalūdz spēles operatoriem aktivizēt atpūtas režīmu minētajam kontam.
      Agrāk es domāju, ka daži cilvēki ir stulbi....tagad droši zinu - lielākā daļa cilvēces patiešām tādi ir. Kad beidzot būs apokalipse?