Kā datorā uzstādīt garumzīmes

  • Pamācība

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  Hi,

  You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
  Please register there to continue with usage.

  Old forum is in read only mode and will stay like that for some time.

  Ikariam team

  • Kā datorā uzstādīt garumzīmes

   Visai bieži, lasot forumu, sastopos ar "Atvainojos, ka nav garumzīmes, man nav Tildes Birojs uzlikts" u.tml. Tad nu gribēju atgādināt, ka ir arī daudz vienkāršāks veids, kā panākt rakstīšanu ar garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm - bezmaksas programma Apostrofs.


   Īss apraksts:
   Apostrofs ir uzinstalējams klaviatūras izklājums (layout), lai bez Tildes Biroja vai citiem maksas risinājumiem varētu rakstīt latviski, izmantojot apostrofu kā mēmo taustiņu par velti.

   Kā uzinstalēt?
   Atarhivējam failu un palaižam tur esošo setup.exe. Tas uzinstalēs nepieciešamo klaviatūras izkārtojumu. Tālāk jau reģionālajos iestatījumos norādām latviešu valodu kā noklusēto.

   Vista un Windows 7
   Iekš Windows Vista: Control panel -> Clock, Language, and Region -> Change Keyboards and Other Input Methods -> Poga Change Keyboards. Ja iekš Default Input Locale izvēlnē jau parādās iespēja izvēlēties Latvian (Latvia) – Latvian (Apostrofs v0.3; punkts vai komats), tad labi. Ja nē, tad pievienojatm ar pogu Add. Nomainām noklusēto izkārtojumu uz iepriekšminēto. Ja esam pārliecināti, ka citus izkārtojumus neizmantosim, tad tos varam izdzēst, iezīmējot, un nospiežot pogu Remove.

   Windows XP
   Iekš Windows XP: Control panel -> Regional and Language Options -> Languages šķirklis -> Details poga -> Add poga -> kā Input language norādām Latvian, kā Keyboard Layout/IME norādām Apostrofs. Spiežam OK, uzliekam kā noklusēto un viss. Pēc restarta visa sistēma pratīs rakstīt latviski.
   Iegūt sīkāku informāciju un atstāt pateicības vārdus programmas autoram varat šeit
   Agrāk es domāju, ka daži cilvēki ir stulbi....tagad droši zinu - lielākā daļa cilvēces patiešām tādi ir. Kad beidzot būs apokalipse?

   The post was edited 2 times, last by Andžejs ().