Jaunā spēlētāja izdzīvošanas skoliņa

  • Pamācība

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  Hi,

  You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
  Please register there to continue with usage.

  Old forum is in read only mode and will stay like that for some time.

  Ikariam team

  • Jaunā spēlētāja izdzīvošanas skoliņa

   Sveiks, Jaunais Spēlētāj! :)

   Daudzreiz ir dzirdēts par to, ka jauniesācējiem ir grūti, ka viņus laupa, okupē un visādi citādi dara pāri. Tāpēc gribu pievērst jūsu uzmanību lietām, kuras šim mazajam spēlētājam vajadzētu ievērot.

   Vispirms pastāstīšu par salu un uz salas esošajām svarīgajām lietām, kuras ir ļoti būtiskas Tavām labajām attiecībām ar salas kaimiņiem.
   Ja ievērosi padomus, tad ir pilnīgi iespējams, ka Tavi lielie salas kaimiņi ne tikai neuzbruks Tev paši, bet arī vajadzības gadījumā sniegs Tev savu atbalstu, ja uzbruks kāds cits.
   ZIEDOŠANA RAŽOTNĒM   Ja esi mazs, pagaidām kontu neattīstījis spēlētājs, kura kontiņš ir tapis uz augsti attīstītas salas līdzās lieliem un spēcīgiem kaimiņiem, tas nebūt nenozīmē, ka Tev nevajadzētu ieguldīt savu artavu salas turpmākajā attīstībā.
   Jā, zinu jau, ka tūlīt teiksiet: „Bet man tas nav vajadzīgs, man pat esošajām ražotnēm nepietiek strādnieku!” Tā tas ir, protams, tomēr Tu, Mazais Spēlētāj, izmanto to, ko ir attīstījuši lielie. Un pienāks tā diena, kad arī Tu būsi Liels Spēlētājs- Tev būs vajadzīgas tās ražotnes, kuras ir, un varbūt vēl augstākas.

   SALAS BRĪNUMS


   brinumi.JPG
   Ja esi apmeties uz attīstītas salas ar padaudz spēlētājiem, visticamāk, ka salas brīnums jau ir attīstīts līdz maksimālajam līmenim.
   Tomēr var gadīties, ka tas tā nav. Šādā gadījumā Tev noteikti ir jāiegulda kaut kas no sevis brīnuma attīstīšanā, un nav svarīgi, cik daudz vai maz tas ir- svarīga šajā gadījumā ir Tava ieinteresētība un labā griba. Neviens saprātīgs spēlētājs negaidīs, lai mazs kontiņš ar 1- 2 k kopējo punktu spētu noziedot desmitiem tūkstošu resursu.

   Un otra lieta saistībā ar salas brīnumiem, kuru noteikti būtu jāievēro nesen sākušam spēlētājam, manuprāt, vēl būtiskāka kā ziedošana- brīnuma lietošana.
   Tad, kad Tu, mazais Spēlētāj, esi izpētījis visu vajadzīgo, lai varētu savā pilsētiņā būvēt Templi, un, kad esi izlēmis tādu celt- tagad nu ir jābūt ļoti uzmanīgam.
   Atverot salas skatu, un pēc tam uzklikšķinot un atverot brīnumu, ir iespējams redzēt, kāds ir Tava Tempļa procentuālais līdzsvars attiecībā pret Tava rātsnama līmeni.
   Ievēro, šis skaitlis NEKAD nedrīkstētu būt mazāks par 98%. Ja ir mazāks, iesaku steidzīgi paaugstināt tempļa līmeni, lai sasniegtu vajadzīgos procentus, un ielikt nepieciešamo priesteru skaitu.
   Pretējā gadījumā salas kaimiņi var sākt Tevi uzskatīt par tīšu brīnuma bojātāju, un tas, savukārt, var izraisīt pamatīgu agresiju pret Tevi. Jo īpaši, ja šis brīnums ir Hēfaista smēde, Poseidons vai Koloss.


   Ja augšejā attēlā redzam, ka ar brīnuma darbību un salas ticības līmeni viss ir kārtībā, tad nākamajā attēlā...   Kā redzam, vienam spēlētājam ticības procents ir zem 98%. Šajā gadījumā šis spēlētājs ir ar augstiem rātsnamu līmeņiem, un tika paziņojujis salas Agorā, ka tikko sācis būvēt tempļus, un atrisinās šo lietu maksimāli ātri, bet visumā- šādas situācijas ilgāku laika periodu ir ļoti nevēlamas.

   Un noteikti ļoti uzmanīgi seko līdzi visam, kas notiek uz salas! Ja pilsētas padomdevējs ziņo par to, ka uz jūsu salas ir okupēta kāda pilsēta- labāk likvidējiet visus resursus savā pilsētā!

   Par salas lietām tas īsumā arī viss. Nākamais būs...
   Vārnas nebiedē putnubiedēkļa izskats, bet gan apziņa- atrasties tāda radījuma sabiedrībā, kuram galvā smadzeņu vietā ir salmi.

   The post was edited 2 times, last by Andžejs ().


  • PILSĒTA   Ir dažas ēkas pilsētā, kurām ieteiktu pievērst pastiprinātu uzmanību vismaz tik ilgi, kamēr Tavs konts nav sasniedzis pietiekami augstu attīstības līmeni, lai spētu kaut cik līdzvērtīgi pastāvēt kopā ar lielajiem.

   Pirmā no šādām būvēm ir NOLIKTAVA.


   Pilsētā ir iespējams uzbūvēt līdz pat četrām noliktavām, un katrs Tevis uzbūvētās noliktavas līmenis paaugstinās nenolaupāmo resursu daudzumu pilsētā par 480 vienībām no katra resursa. Piemēram, Tev pilsētā ir četras noliktavas, un katra no viņām ir 15. līmeņa, tātad: (15* 4) *480+ 100 (pilsētas drošais daudzums)= 28 900- šis tad būs tas daudzums no katra resursu veida, kuru nevienam nebūs iespējams nolaupīt.

   Būtu samērā gudri pirmajā pilsētiņā noliktavas sabūvēt pēc iespējas augstāk, kamēr rātsnams vēl nav pārsniedzis ceturto (Premium Plus gadījumā- sesto) līmeni, jo līdz tam brīdim Tavam mazajam kontiņam ir aktīva Dievišķā aizsardzība, tautā saukta par Dūju. Tas nozīmē- Tev neviens nespēj uzbrukt, tādas opcijas spēlē vienkārši nav! ;)

   Otra ēka, kura iesākumā būtu ļoti vēlama katrā jūsu pilsētā, ir PASLĒPTUVE

   Jo augstāks ir paslēptuves līmenis attiecībā pret pilsētas rātsnama līmeni, jo vairāk samazinās iespēja, ka kāds Tevi viegli varēs izspiegot. Kamēr vien tas ir iespējams (paslēptuvei ir tikai 32 līmeņi), parūpējies par to, lai paslēptuve būtu kādus 4-5 līmeņus augstāka kā pilsētas rātsnams. Piemēram, ja ir 15.līmeņa rātsnams, tad paslēptuvei vajadzētu būt 19-20 līmenī.
   Nu un, protams, paslēptuvē ir jābūt satrenētam attiecīgajam spiegu skaitam (20 lvl paslēptuve= 20 spiegi).   Nākamā ēka, kurai vajadzētu pievērst palielu uzmanību, ir KUĢU BŪVĒTAVA.


   Šī celtne pat pirmajos līmeņos ļaus jums uzbūvēt kaut vai tikai vienu kuģi, ko turēt pilsētā.


   Tas nozīmē, ka, ja kāds no blakussalām izdomās Tev uzbrukt, viņam vispirms nāksies sūtīt savus karakuģus. Un tas visu paildzina, līdz ar ko pieaug risks, ka Tu ienāksi spēlē un pamanīsi notiekošo

   Un visbeidzot- PILSĒTAS MŪRIS   Šī nu ir būve, par kuras lietderīgumu/ nelietderīgumu Tev ir jāizlemj pilnīgi patstāvīgi. No mūra jēga ir tajā gadījumā, ja tas būs vismaz pirmajā līmenī, un Tu paralēli turēsi pilsētā arī vienu pīķnesi. Mūris+ pīķnesis dos Tev papildus laiku uzbrukuma gadījumā 15 minūtes jeb vairāk, atkarībā no mūra līmeņa. Pa šo brīdi Tev var atskriet palīgā kāds atsaucīgs salas kaimiņš, ar kuru ir izveidojušās labas attiecības, vai arī vari šo laiku izmantot, lai nolikvidētu liekos resursus.
   Ja Tu uzbūvēsi mūri un, nedod Die's, saliksi aiz tā mūrīša jebkuras citas vienības, tad no tā nebūs pilnīgi nekāda labuma. Drīzāk jau otrādi, jo pārējās vienības kritīs kopā ar mūri.

   Neliels knifiņš- Tu vari savas pilsētas rātsnamu sākotnēji atstāt ļoti zemā līmenī, bet uzbūvēt tik augstas noliktavas un paslēptuvi, un mūri, cik vien spēj. Potenciālais uzbrucējs redzēs, ka Tava pilsētiņa neaug (uz šo uzķeras diezgan daudzi), izspiegot lāgā nespēs, bet Tu pa to laiku būsi nodrošinājis sev iespēju turēt pilsētā attīstībai nepieciešamos resursus! ;)

   Un tā nu mēs lēnā garā esam nonākuši pie, manuprāt, vissaistošākās un visinteresantākās spēles daļas...
   Vārnas nebiedē putnubiedēkļa izskats, bet gan apziņa- atrasties tāda radījuma sabiedrībā, kuram galvā smadzeņu vietā ir salmi.

   The post was edited 1 time, last by Andžejs ().

  • IKARIAM SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS


   Ikariam ir tāda spēle, kura ļoti lielā mērā sastāv no attiecībām starp spēlētājiem, un nav būtiski, vai Tu esi izlēmis spēlēt viens pats, jeb kļūt par zobratiņu lielākā vai mazākā aliansē. Tiesa, otrajā gadījumā komunikācijas un spēlētāju savstarpējo attiecību būs krietni vairāk, bet līdz tam...

   1. NEKAD NESĀC DIEDELĒT RESURSUS NO SALASBIEDRIEM.

   Šī ir viena no lielākajām kļūdām, kādas pieļauj daudzi jaunie spēlētāji, kurus sistēma ir izmetusi uz augstu attīstītām salām starp spēcīgiem salasbiedriem. Jā, protams, tam, kuram ir 1, vai 10, vai 40 miljoni kopējo punktu, nebūtu nekādu problēmu Tev aizvest pa 1000 baļķēniem un vēl šo to, bet- tas Lielais neko par Tevi nezin. Viņš nezin, cik nopietni un cik ilgstoši Tu esi apņēmies spēlēt, cik mērķtiecīgs esi un cik pacietīgs, kāds salasbiedrs plāno būt... Pilnīgi neko.
   Un tāpēc pacenties iztikt pats saviem spēciņiem un līdzdarbojies salas attīstībā.

   Ja tomēr gribi mēģināt savu kontu attīstīt pēc iespējas ātrāk, iesaku:

   2. PIEDĀVĀT SAVIEM SALASBIEDRIEM PALĪDZĪBU PIRĀTPUNKTU VĀKŠANĀ

   Šī nu ir tā reize, kad vari sākt gan veidot savas nākotnes attiecības ar salasbiedriem, gan arī vienoties par resursu pieškiršanu Tavam kontiņam kā atlīdzību par palīdzību.
   Kad esi ticis līdz iespējai būvēt pirātu cietoksni, uzbūvē un paskaties no tās pilsētas savu salu un apkārtējās- Tu redzēsi, kur un kam ir cietokšņi Tavā tuvākajā apkārtnē. Uzraksti tiem spēlētājiem pieklājīgu vēstuli ar savu piedāvājumu (vari piedāvāt arī pirātpunktus apmaiņā pret aizsardzību), ja viņi vēl nav Tev uzrakstījuši paši.

   Kad būsi ticis tik tālu, un Tev sāks uzrasties brīvi resursi, tad vari...

   3. IZTEIKT RESURSU MAIŅAS PIEDĀVĀJUMU SAVIEM SALASBIEDRIEM.

   Šis gājiens lielajiem spēlētājiem radīs iespaidu, ka esi nopietns, neesi Ikariam „viendienītis”, un varbūt pēc laiciņa būsi nopietns un labs alianses biedrs jeb sabiedrotais. Un tādā gadījumā lielie varbūt paši Tev aizvedīs pa kādai resursu kravai, pat negaidot neko pretī no Tevis (iesaku tomēr patielēties, vismaz pieklājības pēc! 8-) )


   4. SEKO LĪDZI NOTIKUMIEM UZ SALAS

   ...un centies palīdzēt saviem salasbiedriem, cik nu tas ir Tavos spēkos. Mazumiņš, bet pierādīs Tavu godaprātu un labo gribu.

   5. CENTIES SAGLABĀT SEV NEITRĀLU POZĪCIJU,

   ja uz Tavas salas dzīvo divu lielu alianšu pārstāvji, kuri savā starpā konfliktē. Tas ir grūti, bet palīdzēs Tev saglabāt labas attiecības ar abām pusēm. Neiedomājies tikai, ka esi Mata Hari, un nesāc dubultaģenta lomu! „Kurmjus” nicina visi, arī tie, kuri izmanto viņu pakalpojumus.

   Nekad neuzkrāj savā pilsētā resursus, kuru daudzums krietni pārsniedz drošo, nenolaupāmo daudzumu. Esi pieklājīgs un savaldīgs sarakstē ar salasbiedriem.

   Noslēgumā pastāstīšu par...
   Vārnas nebiedē putnubiedēkļa izskats, bet gan apziņa- atrasties tāda radījuma sabiedrībā, kuram galvā smadzeņu vietā ir salmi.

  • VISAS PĀRĒJĀS SPĒLES LIETAS, KURAS TEV PALĪDZĒS IZDZĪVOT   Pirmā no šīm lietām ir SPĒLĒTĀJA CEĻVEDIS

   Tas parādās Tev uz ekrāna un saka priekšā, ko vajadzētu darīt. Neiesaku šo „suflieri” atslēgt, jo, sekojot viņa norādījumiem un tos kārtīgi, punktu pa punktam izpildot, Tu beigās tiksi pie balvas- Ambrozijām un to sniegtajām iespējām.
   Iesaku šīs ambrozijas izmantot vai nu Premium konta aktivizācijai ( tas dos Tev iespēju pilsētiņā uzlikt celtniecības rindu, un nebūs pašam visu laiku jāsēž spēlē- sākotnēji ēkas būvējas ļoti ātri), vai arī jebkādu resursu maiņai pret Tev vajadzīgajiem ar Premium tirgotāju. Kā ar to rīkoties, paskaties šeit.

   Otrā lieta, kas Tev būs ļoti vajadzīga pilsētā (līdztekus vairākām noliktavām un paslēptuvei) ir AKADĒMIJA.   Šajā ēkā Tu nodarbināsi zinātniekus, kuri izpētīs visu nepieciešamo turpmākajai Tava konta attīstībai.
   Pētniecībā ir četras nozares- Jūrniecība, Ekonomika, Zinātne un Karaspēks. Mans ieteikums ir sākotnēji pētīt pamīšus pa vienai divām lietām no katras nozares, viss ir savstarpēji saistīts, un tādējādi Tu ātri tiksi uz priekšu.
   Vairāk par pētniecību un akadēmiju vari uzzināt šeit un šeit.

   Lieliska iespēja, kā tikko spēlēt sākušam spēlētājam tikt pie liekiem resursiem bez īpašas piepūles, ir DIENAS UZDEVUMI.

   Šeit Jūs varat atrast sarakstu ar uzdevumiem, kurus ik dienas varat pildīt dievu labvēlības iegūšanai. Par katru veiksmīgi izpildīto uzdevumu saņemsiet noteikta apjoma atlīdzību - varēsiet izvēlēties vienu vai vairākas balvas šai atlīdzībai.


   Uzdevumi un nopelnītās atlīdzības tiks atsākti katru dienu no jauna.
   Uzklikšķinot uz bildē attēlotās vietas jebkurā jūsu pilsētā atvērsies šāds logs:


   Šeit ir parādīts, kuri dienas uzdevumi jau ir izpildīti (svītrojums zaļā krāsā), kurus vēl ir iespējams paveikt, iegūtais kronīšu daudzums (kopā), kā arī laiks, kurš vēl ir atlicis līdz jaunas laika atskaites uzsākšanās brīdim.
   Nākamajā attēlā ir parādīts, kur jāuzklikšķina, lai saņemtu iegūto balvu (jeb vairākas, ja kronīšu skaits atļauj).:


   Nevaru Tev precīzi pateikt, ko un kad ņemt kā balvu, tas nu Tev jāizlemj pašam, jo iesākumā Tev būs ļoti, loti vajadzīgs viss- gan resursi pilsētiņas attīstīšanai, gan arī zelts tirdzniecības kuģu iegādei. Par šo runājot- pērc tik daudz tirdzniecības kuģus, cik vien vari, jo tas ir vienīgais veids, kā varēsi pārvadāt resursus tad, kad būsi ticis līdz divām, trijām un vairāk pilsētām.
   Sīkāka informācija par dienas uzdevumiem atrodama šeit.

   Tagad pastāstīšu Tev iespēju kā tikt pie papildus ambrozijām savā spēles kontā, un tā ir IKARIAM MOBĪLĀ APLIKĀCIJA.

   Ja Tu esi Android vai Apple viedtālruņa un/vai planšetdatora īpašnieks, Tu vari instalēt šo aplikāciju vai nu Google Play, vai arī Apple Store. Tajā brīdī, kad pirmo reizi ieiesi savā spēles kontā no aplikācijas, Tu par to saņemsi 20 ambrozijas. Ja Tev ir gan atbilstošs viedtālrunis, gan arī planšetdators, un aplikāciju instalēsi uz abiem (vai vairāk ierīcēm), tad, ieejot spēlē no katras, Tu saņemsi 20 bezmaksas ambrozijas par katru aplikāciju. Un tās Tev noderēs ļoti labi!

   Es aplikāciju instalēju, izmantoju TIKAI tam, lai tiktu pie bezmaksas ambrozijām, un pēc tam atinstalēju vēl ātrāk! Bet tas, protams, ir tikai mans subjektīvais viedoklis, kurā Tu neesi spiests ieklausīties- cik cilvēku, tik viedokļu, un gaume, vēlmes, un prasības ir katram individuālas. :)

   Visbeidzot- BARBARU CIEMS


   Šo ciemu Tu ieraudzīsi, kad spēlē uzklikšķināsi uz salas skata.
   Kolīdz esi ticis līdz tam, lai Tev būtu nedaudz karavīru, šeit paveras divas iespējas- tikt vēl pie papildus zelta un resursiem, kā arī nedaudz patrenēties karamākslā.
   Barbariem gan piemīt netikums atriebties, tomēr līdz ciema desmitajam līmenim viņi to nedara, attiecīgi- laupi droši! :) Tomēr neaizmirsti, ka Tev jāseko līdzi tam, cik Tavā rīcībā ir tirdzniecības kuģu, jo, augot ciema līmenim, aug arī līdzisūtāmo tirdzniecības kuģu skaits.
   Detalizēti par Barbaru ciemu ir pastāstīts šeit.
   Vārnas nebiedē putnubiedēkļa izskats, bet gan apziņa- atrasties tāda radījuma sabiedrībā, kuram galvā smadzeņu vietā ir salmi.

   The post was edited 1 time, last by Andžejs ().